מקימי האתר:מנהל IOS TALKS:

ד"ר אייל אלוני

מנהל מדור רפואה ומשפט:

ד"ר צביקה סגל
האיגוד הישראלי לרפואת עיניים
יו"ר:

גזבר:

מזכ"ל האיגוד:
פרופ' אלעד מויסייב

עורך אתר האיגוד:

מנהלת אדמיניסטרטיבית:
אילנית פיין

ועדת סל התרופות לשנת 2023

הישג מרשים נרשם השנה לאיגוד רופאי העיניים עם החלטת ועדת הסל להכליל סבסוד של משקפיים לילדים עד גיל שבע החל מחודש יולי השנה, ובנוסף לאשר טיפול בואביזמו (פאריסימאב) כקו שני לטיפול בבצקת מקולרית משנית לסכרת.

עבודה משותפת של פרופ' אירית בכר, מנהלת מערך עיניים בבילינסון ואחראית ההגשות לסל הבריאות מטעם איגוד רופאי העיניים, יחד עם ד"ר יונינה רון, יו"ר חוג עיניים ילדים ופזילה, רופאת עיניים ילדים בכירה מבית חולים רמב"ם, הביאה להחלטה המיטיבה עם ילדי ישראל, ללא תלות בחברות בקופת חולים מסוימת או בביטוח שב"ן כזה או אחר.


על פי החלטת הוועדה, היקף ההשתתפות של ההורים יעמוד על עד עשרה אחוזים ממחיר המשקפיים, בעלות מקסימלית של 600 שקל או עד 100 שקל – הזול מבין השניים.


מעבר לזה ישנו סבסוד מוגדל למישקפיים במספרים חריגים בגילאים אלו. רוחק ראיה ו/או אסטיגמטיזם של +5 SPH)) וחמור מכך יקבלו סבסוד של ₪2663 לשנה וקוצר ראיה ו/או אזטיגמטיזם של -7 (SPH) או חמור מזה יקבלו סבסוד של עד 1120₪ לשנה.  


התקציב שהוקצה לכך במסגרת הסל הנו כ 41 מיליון שקלים.


פרופ' אירית בכר :" מאמץ של שנים הניב סוף סוף פירות . אני שמחה כי הצלחנו להביא השנה בשורה משמעותית שנוגעת לעשרות אלפי משפחות במדינתנו, ומקווה כי נוכל בהמשך לדאוג לסבסוד דומה לילדים עד גיל 18".


ד"ר יונינה רון: " כיו"ר חוג ילדים  היה לי חשוב להעלות את הנושא לסדר היום ולפעול נמרצות להכללת משקפי הראיה בסל הבריאות-  עבור כל ילד באשר הוא. החשיבות בטיפול בקבוצת הילדים הצעירים  גדולה בגלל הסכנה להתפתחות עין עצלה ובעיות התפתחותיות אחרות בתקופה זו של החיים."


הנהלת איגוד רופאי העיניים מודה לפרופ׳ בכר ודר׳ רון על השלמת המשימה הקשה תוך התחשבות בצרכי החולים.

ברוכים הבאים לאיגוד הישראלי לרפואת עיניים

חברי האיגוד מוזמנים להשתתף בפורומים/ דיונים, לאתר חברי איגוד, לעדכן את הדף אישי ולקרוא חדשות מקצועיות
כניסה לחברי האיגוד
הציבור מוזמן לקרוא מידע עדכני ואמין בתחום רפואת עיניים, להתייעץ עם רופאי עיניים בפורום ולאתר בקלות פרטים על רופאי עיניים
איני חבר/ת איגוד