מקימי האתר:מנהל IOS TALKS:

ד"ר אייל אלוני

מנהל מדור רפואה ומשפט:

ד"ר צביקה סגל
האיגוד הישראלי לרפואת עיניים
יו"ר:

גזבר:

מזכ"ל האיגוד:
פרופ' אלעד מויסייב

עורך אתר האיגוד:

מנהלת אדמיניסטרטיבית:
אילנית פיין

דבר היו"ר - ספטמבר 2020

חברי חברי איגוד רופאי העיניים שלום,

אני וחברי הנהלת האיגוד מברכים אתכם בברכת שנה טובה, מברכים את כולכם ובני משפחותיכם בברכת בריאות ושפע לשנה הבאה.

אני כבר חודשיים בתוך התפקיד, ימים לא רגילים ולא פשוטים. מה פגשתי? פגשתי את אילנית מזכירת איגוד מעולה זמינה ויעילה, בעלי ניסיון באיגוד אלון סקעת גזבר ואלעד שהחל לתפקד כמזכיר כללי של האיגוד, ראשי וועדות פעילים וחרוצים, ראשי חוגים נמרצים ומתלהבים ובקיצור קובץ שלם של רופאי עיניים שרוצים לתרום לארגון ולשיפור פעילות האיגוד, לחינוך רופאי העיניים ושיפור הטיפול בחולים.

כל הקבוצה הזאת נכנסה לעשיה בתקופה לא פשוטה. תקופה בה איננו יכולים להיפגש פנים מול פנים, בה אין כנסים ופגישות חוקרים, תקופה בה אנחנו נדרשים לטפל בחולים בתנאים מיוחדים, תקופה בה חולים חוששים להגיע לבדיקה, תקופה בה חולים מגיעים מאוחר מדי לטיפול. אנחנו גם חוששים לבני משפחתנו וגם לעצמנו ורוצים להמשיך לטפל בחולים למרות זאת בצורה מיטבית.
אני צופה שנה מיוחדת, עם אתגרים רבים. את כינוס האיגוד הפכנו לוירטואלי ומעבר להתארגנות שזה דורש אין ספק שכולנו נצטרך להתאמץ במיוחד כדי שיישאר מעניין מהנה ותורם. שנה בה רב הכנסים והפגישות, רובם ככולם, יהיו וירטואליים, ולכן חלק גדול מהחלק החברתי שבהם לא יקרה, שנה בה יתכן וחלקנו יצטרך להיות בבידוד תקופה מסוימת, ויתכן שגם יצטרך להתמודד עם הדבקה בוירוס.

כראשת האיגוד השנה אני רואה הזדמנות במצב שנוצר. מקווה לקדם השנה טלמדיסין (הקמנו וועדה בראשות פרופ׳ מיכאל וייסבורד) תחת המטריה של האיגוד, מקווה לקדם כתיבת ניירות עמדה וניירות קונצנזוס (הקמנו וועדה בראשות דר׳ ריטה ארליך) אשר יסייעו לכולנו גם בפרוטוקולים טיפוליים וגם בחוות דעת פרטיות ומשפטיות, וזאת במקביל להמשך הקידום של נושאים כמו לימוד המתמחים, שיפור הסילבוס. אני גם אעשה ככל יכולתי להמשיך לעזור למומחים צעירים למצוא מקומות ל fellowships  למרות שהקושי היום גדול אף מקודם.


מאחלת לכולכם שנה טובה ובריאה ומקווה להמשך שיתוף פעולה וחברות בין כל חברי האיגוד

ענת לבנשטיין


ברוכים הבאים לאיגוד הישראלי לרפואת עיניים

חברי האיגוד מוזמנים להשתתף בפורומים/ דיונים, לאתר חברי איגוד, לעדכן את הדף אישי ולקרוא חדשות מקצועיות
כניסה לחברי האיגוד
הציבור מוזמן לקרוא מידע עדכני ואמין בתחום רפואת עיניים, להתייעץ עם רופאי עיניים בפורום ולאתר בקלות פרטים על רופאי עיניים
איני חבר/ת איגוד