מקימי האתר:מנהל IOS TALKS:

ד"ר אייל אלוני

מנהל מדור רפואה ומשפט:

ד"ר צביקה סגל
איגוד רופאי העיניים בישראל
יו"ר:

גזבר:

מזכירת האיגוד:
ד"ר ויקטוריה וישנבסקיה דאי

עורך אתר האיגוד:

ע. עורך האתר:
ד"ר אסף גרשוני

מנהלת אדמיניסטרטיבית:
אילנית פיין

פורום חוג עיניים קהילה
ברוכים הבאים לפורום. המידע המופיע בפורום הוא להשכלה בלבד ואינו בא להחליף ביקור אצל רופא, ייעוץ רפואי או משפטי.
ההסתמכות על המידע בפורום היא באחריותו הבלעדית של הגולש/ת. כל מידע שישלח אינו חסוי ואין איגוד רופאי העיניים אחראי לתוכן המתפרסם בפורום זה ולכל נזק שעלול להיגרם.
כל הזכויות על המידע בפורום שייכות לאיגוד רופאי העיניים בישראל.
על הפורום +

מומחה לרפואת עיניים ומנתח

בוגר הפקולטה לרפואה ע״ש סאקלר 

התמחות ברפואת עיניים בבי״ח קפלן

מומחה לרפואת עיניים ילדים ופזילה .  

התמחות על בגלאוקומה, בסן-פרנסיסקו  

דר׳ לביופזיקה מכון ויצמן למדע רחובות.

דרגה אקאדמית Assitant professor באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון  בדי. סי. 

 

מנהל הפורום: ד"ר יעקב דן
מנהלת הפורום: ד"ר טובה מה-נעים
הוסף/י הודעה לפורום +
ניתן להעלות קבצי png ו- jpg בלבד
הודעות בפורום
בן

אני בן 30, יש לי כבר שנים (מאז שאני זוכר את עצמי) קושי בעיניים שמתבטאת בהרגשת מאמץ בעין, וזה מתבטא יותר בקריאה. בנוסף יש לי קושי בהתכנסות של העיניים, וגם כשאני מסתכל רחוק קשה לי לראות דברים בצורה חדה. הייתי בעבר אצל רופא והמליץ לי על משקפי בי פוקל. אך בחנות משקפיים פגשתי אורטופיסט והוא המליץ לי על תרגילים כי טען שמשקף מיוחד זה כמו מקל הליכה לאיש צעיר. מצד שני, הרופא טען שהתרגילים, בפרט לאיש מבוגר, זה שרלטנות, כי השריר לאחר גיל 13 מתקשה וא"א לפתח אותו. בנוסף שמעתי גם שקיים משקפי פריזמה. התלבטתי איזה דעה לקבל, לאחרונה הקושי בעיניים גבר. פניתי היום לרופא בקופ"ח, הוא טען שהכל שטויות ושזה סוג של אלרגיה, שמקשה על תפקוד השריר, והמליץ לי ללכת לד"ר היימליך שמזהה מקור של אלרגיות, ושגם אם אינו מזהה מקור לאלרגיה, יש אלרגיות הנגרמות ממתח.. הרופא לא הסביר איזה ממצא גרם לו להניח ככה. אשמח לשמוע חוות דעת מקצועית לגבי זה, תודה רבה.

   
ניתן להעלות קבצי png ו- jpg בלבד
0 תגובות
הוספת תגובה +


בן 23

שלום דוקטור, רציתי לשאול שני דברים: 1. לעתים בלילות, אחרי בהייה במסכים במהלך היום, ובעיקר בטלפון (לא יודע אם זה רלוונטי אבל מעדיף לציין בכל זאת כדי לתת את התמונה המלאה), כשאני הולך לישון ומכבה את האור בחדר או פשוט נמצא בחדר חשוך אני רואה בעין ימין הכל הרבה יותר חשוך וכהה מאשר עם עין שמאל. עם עין שמאל אני מצליח לזהות גם בחושך פריטים בחדר כמו מנורת השולחן, אבל עם עין ימין לא, וכשיש חושך אני מרגיש הבדלים בראייה כשבעין ימין הכל מרגיש שנראה אפור (כמה שאפשר להבחין בצבעים בחושך), והכל נראה חשוך וכהה יותר מאשר כשאני מסתכל רק עם עין שמאל. כשאני פוקח את שתי העיניים אני מרגיש את ההבדל הבולט. העניין הוא שזה לא משהו רציף ולא קורה בכל יום לפי מה שאני שם לב. זה קרה לי כמה פעמים בעבר לפי מה שזכור לי והשבוע מספר הפעמים ששמתי לב לזה הוא פעמיים. אני לא מבין מה זה, ואי הודאות לא ממש מרגיעה. האם זה בסדר? האם זה מצב הגיוני? מה זה אומר? אשמח מאוד שתענה לי. זה מתבטא מאוד באופן בולט כשהחדר חשוך לגמרי. 2. שנים אני משתמש בטלפון, ובתדירות רבה מאוד. לעתים קרובות לאחרונה יש לי עייפות בעיניים ובעין ימין אני רואה מקרוב כמו שצריך, כמו בעין שמאל, אבל דברים רחוקים אני רואה מטושטש, כמו למשל השעה בממיר. העניין הוא שיש ימים רצופים שזה קורה ואז פתאום מגיע יום או כמה ימים שאני רואה עם עין ימין ומצליח לקרוא מה השעה. אני מסתכל מאותו מרחק על השעה בממיר מהמיטה וכך אני משווה את אותו מרחק בימים שונים, ולעתים אני רואה מטושטש את השעה בעין ימין ולעתים לא. למה זה משתנה? מה זה אומר לגבי הראיה שלי? אני לא משתמש במשקפיים ומאוד מקווה שלא אצטרך. אשמח להבין מה מה שכתבתי אומר והאם הכל בסדר. תודה רבה וחג שמח!


שלום לך הבעייה שאתה מציין יכולה לנבוע מהפרש בתשבורת בין העיניים כלומר בכח האופטי.זה לא בהכרח מעיד על צורך במשקפיים .ישנם מצבים בהם עין מתאמצת יותר מהשנייה וזה לא מפריע ולא בא לביטוי במצבי יום יום אלא רק במצבים קיצוניים יותר כגון תאורה חלשה או מאמץ עיני ממושך.בכל אופן יש לבצע בדיקת עיניים מלאה אצל רופא עיניים לכשתוכל לעשות זאת.בריאות שלמהד"ר מה-נעים טובה 


ד"ר טובה מה-נעים 20.04.2020 05:31
   
ניתן להעלות קבצי png ו- jpg בלבד
1 תגובות
הוספת תגובה +


ברוכים הבאים לאיגוד רופאי העיניים

חברי האיגוד מוזמנים להשתתף בפורומים/ דיונים, לאתר חברי איגוד, לעדכן את הדף אישי ולקרוא חדשות מקצועיות
כניסה לחברי האיגוד
הציבור מוזמן לקרוא מידע עדכני ואמין בתחום רפואת עיניים, להתייעץ עם רופאי עיניים בפורום ולאתר בקלות פרטים על רופאי עיניים
איני חבר/ת איגוד