מקימי האתר:מנהל IOS TALKS:

ד"ר אייל אלוני

מנהל מדור רפואה ומשפט:

ד"ר צביקה סגל
האיגוד הישראלי לרפואת עיניים
יו"ר:

גזבר:

מזכ"ל האיגוד:
פרופ' אלעד מויסייב

עורך אתר האיגוד:

מנהלת אדמיניסטרטיבית:
אילנית פיין

טבלית מדיח התפוצצה לתוך עינה וכמעט גרמה לאובדן הראייה של מטופלת ממרכז הארץ. ד"ר שמואל גרפי, יו"ר חוג קרנית, מסביר מה צריך לעשות במקרים כאלה.

פעולה יומיומית של הפעלת מדיח כלים כמעט גבתה את הראייה של חגית. זאת לאחר שטבלית ג'ל התפוצצה והשפריצה לתוך עינה הימנית כשניסתה להפריד בין שתיים שנדבקו זו לזו. בזכות ההגעה המהירה לבית החולים שיבא בתל השומר, הצליחו הרופאים להציל את העין, ולא נגרם נזק שיכול היה להסתיים באובדן ראייה.

למזלה של חגית הרופאים הצליחו להציל את העין, כך שלא נגרם נזק חמור, אך נראה שמקרים אלו אינם נדירים כפי שניתן לחשוב. ד"ר שמואל גרפי, מומחה קרנית מהקריה הרפואית רמב"ם ויו"ר חוג קרנית, מסביר: "לצערנו, אנחנו נתקלים בלא מעט מקרים כאלה. יש אפילו עלייה בהיארעות בזמן ניקיונות לפני פסח. אני לא חושב שמייד צריך לרוץ לבית החולים. הדבר הראשון שצריך לעשות זה למצוא את הברז הקרוב ולשטוף את העין לפחות 20 דקות כשהיא פקוחה. בזמן הזה להירגע, להתעשת ואז לנסוע לבית החולים, וכבר בקבלה לתאר את מה שקרה לך כדי שיפנו אותך לשטיפה חוזרת עם מים מיוחדים שיש במיון".

ברוכים הבאים לאיגוד הישראלי לרפואת עיניים

חברי האיגוד מוזמנים להשתתף בפורומים/ דיונים, לאתר חברי איגוד, לעדכן את הדף אישי ולקרוא חדשות מקצועיות
כניסה לחברי האיגוד
הציבור מוזמן לקרוא מידע עדכני ואמין בתחום רפואת עיניים, להתייעץ עם רופאי עיניים בפורום ולאתר בקלות פרטים על רופאי עיניים
איני חבר/ת איגוד